בית הסרט העברי

לזכר יוסי הלחמי (1933-2019), במאי, מיסד האתר וחוקר תולדות הסרט העברי והיהודי

לחבריו ואוהביו של מיכה שגריר,

מיכה שגרירשמחים מאוד להזמינכם להגיע לשני ערבי הוקרה לזכרו של מיכה שגריר ז"ל שיתקיימו במסגרת פסטיבל האמנויות ירושלים בחודש מרץ, 2018 בסינמטק ירושלים.

פסטיבל האמנויות ירושלים, בהנהלתה של רחל צבעוני - מנהלת מחלקת תיאטרון בעירייה, החליט לפתוח במסורת שנתית במסגרתה העיר ירושלים תוקיר, מדי שנה,  את אחד מיוצריה המשמעותיים והוותיקים. השנה בחרה ההנהלה להוקיר את זכרו ופועלו של הבמאי והמפיק מיכה שגריר זכרונו  לברכה בשני אירועים שיתקיימו במהלך ימי הפסטיבל, בשיתוף פעולה עם סינמטק ירושלים ועם המיזם לקולנוע ברשות לפיתוח ירושלים.  

האירוע הראשון יתקיים ביום שלישי ה-6.3.2018 בשעה 20:30 באולם 3, סינמטק ירושלים

האירוע השני יתקיים ביום ראשון ה-11.3.2018 בשעה 20:30 באולם 2, סינמטק ירושלים

אנא, שריינו התאריכים ביומינכם ובואו (ההגעה כרוכה ברכישת כרטיסים בקופת הסינמטק). אנחנו מקווים ומצפים לאולמות מלאים.

לאלה מכם שלא יכולים להגיע, מוזמנים להיכנס ללמוד עוד על היוצר מיכה שגריר או לבקק באתר האוסף ולצפות בסרטים שמיכה הפיק או ביים או גם וגם ב: www.shagrircollection.com

בהזדמנות זאת, אנו שמחים לעדכן שמועדון הסרט היהודי שבווינה יערוך מחווה למיכה שגריר בנובמבר 2018 (הודעה נפרדת עם פירוט התכנית תועבר אליכם בעוד מספר חודשים).

אירוע 1: אוונטי פופולו

הקרנה של הסרט עטור הפרסים משנת 1986 בהפקת מיכה שגריר ובבימוי רפי בוקאי בעותק רסטורציה חדש ובאיכות מרהיבה. ביומה האחרון של מלחמת ששת הימים, שני חיילים מצרים משוטטים במדבריות סיני, מנסים להרוות את צמאונם ולשוב הביתה בשלום. המסע הסוריאליסטי עובר דרך רועה בדואי המסרב להשקותם, ג'יפ נטוש של האו"ם, צוות טלוויזיה בריטי וחוליית חיילים ישראלית המסיירת בחולות. באדיבות קרן משפחת אוסטרובסקי, קרן הקולנוע הישראלי, אוסף מיכה שגריר וההוספיס האוסטרי, ביוזמת פסטיבל הקולנוע ירושלים וארכיון הסרטים הישראלי.
סינמטק ירושלים, אולם 3 (יום שלישי 6 במרץ 2018 שעה: 20:30 מחיר : 30 ₪)

אירוע 2: מבטים ירושלים 2018

הומור, סאטירה ופוליטיקה מבעד לעדשה של הבמאי והמפיק מיכה שגריר אשר תיעד את החברה הישראלית לאורך חמישה עשורים: התפתחות תרבות הפנאי בישראל של שנות השישים, ראיונות עם חיילי צה"ל לאורך גבולות ישראל בשנות השבעים, קליטת עלייה, תכניות ופרסומות בטלוויזיה של שנות השמונים, תשדירי התעמולה של בחירות 88' וייצוגה של ירושלים לאורך השנים – כל אלה מהווים מבטים על גווניה השונים והמשתנים של החברה הישראלית דרך מסך הטלוויזיה. בין התכניות והתכנים המוקרנים בערב זה, קטעים מראיונות עם מיכה שגריר על יצירתו. מבטים 2018 מאפשר פרספקטיבה רחבה על הטלוויזיה המקומית והסתכלות אחורה על תרבות ישראלית בהקשרים עכשוויים.

לאחר ההקרנה תתקיים שיחה עם היוצרים, שותפיו של מיכה שגריר ז"ל.
סינמטק ירושלים, אולם 2 (יום ראשון 11 במרץ 2018 שעה: 20:30 מחיר : 30 ₪)

מקווים מאוד לראותכם.

שלכם,

צוות האוסף