בית הסרט העברי

לזכר יוסי הלחמי (1933-2019), במאי, מיסד האתר וחוקר תולדות הסרט העברי והיהודי

עמותת "נשים בתמונה" (ע"ר) נוסדה בשנת 2004, הודות לתשוקתן הייחודית של שתי נשות קולנוע וטלוויזיה בעלות מחויבות חברתית נדירה לקידום יצירת נשים בשדה הקולנוע: נעמה פריזנט אורפז וענת שפרלינג כהן.

הפסטיבל הבינלאומי לסרטי נשים הוא פרויקט הדגל של העמותה. הוא משמש במה ייחודית לקולן ולמבטן של יוצרות מישראל ומרחבי העולם, ומעניק הזדמנות יוצאת דופן למפגש ישיר עם יוצרות ובין יוצרות, לרב-שיח נשי בנושאים חברתיים-אנושיים נבחרים, וכמובן לצפייה במגוון סרטים. השנה יתקיים הפסטיבל בתאריכים 7–13 בספטמבר 2009, ויוקרנו בו למעלה מ-70 סרטים שבוימו על ידי נשים מן הארץ ומהעולם. הקשר בין נשים וכסף ישמש כציר התוכן של הפסטיבל השנה.

במהלך שנת הפעילות האחרונה הרחיבה העמותה את פעילותה בפריפריה: סרטי הפסטיבל נודדים בין בתי-הקולנוע ברחבי הארץ – ובהם ראש-פינה, כרמיאל ובאר-שבע – ושיתופי פעולה חדשים נרקמים עם ארגונים שונים, לקידום מודעות חברתית לשוויון מגדרי באמצעות קולנוע.

עמותת נשים בתמונה שולחת ברכות מיוחדות לעיר רחובות על ההישג האדיר שהשיגה עת מיסדה את עצמה כעיר המובילה לשינוי חברתי במעמדן של נשים, ואשר מקדמת הזדמנויות לנשים יוצרות. השותפות האמיצה שנרקמה בין עיריית רחובות, קרן רחובות לתרבות ועמותת נשים בתמונה, לא זו בלבד שאפשרה את קיום פסטיבל סרטי הנשים, אלא גם פיתחה דגם מרתק של השפעה תרבותית חברתית ברמה הארצית על ידי תעוזה של קהילה פריפריאלית.

לאתר הפסטיבל -לחצו כאן.